پیام فرستادن
NEWS
صفحه اصلی > News > Company news about خطرات و راه حل های گاز آمونیاک در گاوداری ها: پرورش هوشمند برای بهبود کیفیت و کارایی مانا دام
EVENTS
با ما تماس بگیرید
86-21-64953307
اکنون تماس بگیرید

خطرات و راه حل های گاز آمونیاک در گاوداری ها: پرورش هوشمند برای بهبود کیفیت و کارایی مانا دام

2023-04-14

Latest company news about خطرات و راه حل های گاز آمونیاک در گاوداری ها: پرورش هوشمند برای بهبود کیفیت و کارایی مانا دام

منابع و اثرات آمونیاک

محیط هوای پرورش مستقیماً بر راندمان تولید گاو تأثیر می گذارد.غلظت گاز آمونیاک در انبار گاو باید به خوبی کنترل شود.به طور کلی، هیچ گاز آمونیاکی در هوای خارج از انبار وجود ندارد، که عمدتاً از تجزیه مواد آلی حاوی نیتروژن مانند مدفوع، ادرار، بستر و خوراک ناشی می شود.محتوای آمونیاک در انبار مربوط به اثر تهویه، درجه تمیز کردن و تراکم تغذیه است.

                     آخرین اخبار شرکت خطرات و راه حل های گاز آمونیاک در گاوداری ها: پرورش هوشمند برای بهبود کیفیت و کارایی مانا دام 0

آمونیاک بیش از حد روی گاو تأثیر بسیار بدی می گذارد.آمونیاک حل شده در دستگاه تنفسی و ملتحمه چشم، تحریک قلیایی ایجاد می کند، می تواند باعث التهاب مخاط، احتقان و ادم، افزایش ترشح، سوختگی چشم، نکروز بافت، ایجاد برونشیت نکروزان، ادم ریوی و احتقان، کوری چشم و سایر علائم شود.از آلوئول ها وارد خون شده و به هموگلوبین متصل می شود و توانایی حمل اکسیژن را مختل می کند و باعث هیپوکسی بافت می شود.برای مدت کوتاهی، غلظت کم آمونیاک می تواند از طریق ادرار دفع شود و تسکین یابد.اما مدت طولانی مسمومیت با غلظت بالا آسان نیست برای تسکین، فلج عصبی مرکزی، بیماری سمی کبد، آسیب قلبی.

                      آخرین اخبار شرکت خطرات و راه حل های گاز آمونیاک در گاوداری ها: پرورش هوشمند برای بهبود کیفیت و کارایی مانا دام 1

گاوهایی که برای مدت طولانی در معرض غلظت های پایین آمونیاک قرار می گیرند، مقاومت و ایمنی آنها را کاهش می دهد و مقاومت آنها را به طور قابل توجهی در برابر سل و سایر بیماری های عفونی ضعیف می کند.تحت مسمومیت آمونیاک، روند عفونت باسیل سیاه زخم، اشریشیا کلی و پنوموکوک به طور قابل توجهی تسریع شد.آمونیاک بیش از حد نیز بهره وری گاو را کاهش می دهد.استرس آمونیاک به طور قابل توجهی افزایش مصرف روزانه و مصرف خوراک گاوهای گوشتی را کاهش داد.با افزایش غلظت آمونیاک، میزان تنفس گاو گوشتی به طور قابل توجهی کاهش می یابد و ضربان قلب به طور قابل توجهی افزایش می یابد.

                       آخرین اخبار شرکت خطرات و راه حل های گاز آمونیاک در گاوداری ها: پرورش هوشمند برای بهبود کیفیت و کارایی مانا دام 2

از طرفی پشه ها در دامداری ها نیز ناقل اصلی بیماری گاو هستند.باکتری هایی که آنها حمل می کنند پاتوژن های محیطی یا بیماری زاهای شرطی هستند که وقتی مقاومت بدن دام و طیور کاهش می یابد به راحتی باعث ایجاد بیماری می شوند.سارکوئیدوز گاوی به دلیل شیوع پشه ها به یکی از دردسرسازترین بیماری ها در دامپروری تبدیل شده است.سارکوئیدوز گاوی یک بیماری ویروسی است که عمدتاً توسط بندپایان مانند پشه، مگس، کنه و کک منتشر می شود.

                         آخرین اخبار شرکت خطرات و راه حل های گاز آمونیاک در گاوداری ها: پرورش هوشمند برای بهبود کیفیت و کارایی مانا دام 3

 

با توسعه سریع صنعت دامپروری، بهبود مستمر مقیاس و سطح تخصص، کشاورزی هوشمند به تدریج وارد دید مردم شده است.ادغام اینترنت اشیاء، داده های بزرگ، محاسبات ابری و سایر فناوری ها می تواند پرورش هوشمندانه را محقق کند، تولید و ارزش خروجی مزارع پرورشی را بهبود بخشد، به طوری که کشاورزان به راحتی می توانند به "متخصص تغذیه" تبدیل شوند.

 

راه حل های پرورش هوشمند

 

با توجه به نیازهای فعلی پرورش، شانگهای تروی شاخص های مختلف محیطی را در مزرعه پرورش از طریق نظارت و تجهیزات اینترنتی اشیا اندازه گیری می کند.از طریق سیستم کنترل جامع می توان به تنظیم و کنترل خودکار دما، رطوبت و سایر پارامترها پی برد تا زمینه رشد و محیطی راحت و سالم را برای دام ها ایجاد کرده و به منافع اقتصادی بهتری دست یابد.


                         آخرین اخبار شرکت خطرات و راه حل های گاز آمونیاک در گاوداری ها: پرورش هوشمند برای بهبود کیفیت و کارایی مانا دام 4

01 عدم نظارت بر نقاط کور برای تقویت مدیریت دام

چندین دستگاه توپ دوربین HD در مزرعه دام مستقر شده اند تا منطقه را بدون گوشه های مرده نظارت کنند.دوربین هوشمند HD می‌تواند دام‌ها را در منطقه شناسایی کند و داده‌ها را می‌توان از طریق پلتفرم پردازش کرد تا تصاویر موقعیت‌یابی دام تولید شود که برای بررسی و مدیریت یکپارچه دام راحت است.

 

                             آخرین اخبار شرکت خطرات و راه حل های گاز آمونیاک در گاوداری ها: پرورش هوشمند برای بهبود کیفیت و کارایی مانا دام 5

 

02 دستگاه های هوشمند iot کارایی مدیریت را بهبود می بخشند

از طریق تجهیزات اینترنت اشیا می توان پارامترهای مختلف محیطی مانند دما و رطوبت هوا، غلظت آمونیاک، غلظت دی اکسید کربن و روشنایی را جمع آوری و برای تحقیق و قضاوت بارگذاری کرد.

مدیران می توانند از راه دور به صورت دستی یا خودکار امکانات و تجهیزات سایت از جمله تهویه، روشنایی و سایر تجهیزات را برای بهبود کارایی مدیریت کنترل کنند.

 

                               آخرین اخبار شرکت خطرات و راه حل های گاز آمونیاک در گاوداری ها: پرورش هوشمند برای بهبود کیفیت و کارایی مانا دام 6

 

03 پلت فرم داده های بزرگ به نظارت همه جانبه دست می یابد

از طریق پلتفرم داده های بزرگ پرورش هوشمند، یک نقشه اطلاعات همه جانبه مزارع دام را یکپارچه می کند.صرف نظر از کمیت، توزیع، موجودی پرواربندی، تشخیص بیماری همه گیر، اطلاعات بازار و سایر داده ها، می توان بر روی صفحه نمایش داده شود تا به مدیران کمک کند تا نظارت جامع و صحنه ای را بر روی مزارع دام انجام دهند و مبنای تصمیم گیری را برای آنها فراهم کنند.

                               آخرین اخبار شرکت خطرات و راه حل های گاز آمونیاک در گاوداری ها: پرورش هوشمند برای بهبود کیفیت و کارایی مانا دام 7

 

دستگاه های اینترنت اشیا

 

آخرین اخبار شرکت خطرات و راه حل های گاز آمونیاک در گاوداری ها: پرورش هوشمند برای بهبود کیفیت و کارایی مانا دام 8

محتوای آمونیاک برای رشد دام بسیار مهم است، آمونیاک یکی از مضرترین گازهای موجود در محوطه حیوانات است، سطح غلظت آمونیاک مستقیماً بر رشد و نمو حیوانات و توانایی مقاومت در برابر ویروس ها تأثیر می گذارد.سنسور آمونیاک به طور کلی با یک دستگاه زنگ هشدار مجهز است، زمانی که غلظت آمونیاک بیش از زنگ استاندارد باشد، صدای زنگ هشدار ظاهر می شود، تا به پرسنل مدیریت نیاز به تنظیم غلظت آمونیاک را یادآوری کند.

 

آخرین اخبار شرکت خطرات و راه حل های گاز آمونیاک در گاوداری ها: پرورش هوشمند برای بهبود کیفیت و کارایی مانا دام 9

 

نور بر رشد و نمو دام و طیور، اشتها، بلوغ جنسی، پوست اندازی و غیره تأثیر می گذارد.حالت روشنایی را می توان با سنسور روشنایی درک کرد.با افزایش زمان روشنایی یا افزایش شدت نور، می توان عملکرد قشر آدرنال را بهبود بخشید، ایمنی را بهبود بخشید، اشتها را تقویت کرد، عملکرد گوارشی را افزایش داد، سرعت افزایش وزن و میزان بقا را بهبود بخشید.

آخرین اخبار شرکت خطرات و راه حل های گاز آمونیاک در گاوداری ها: پرورش هوشمند برای بهبود کیفیت و کارایی مانا دام 10

 

سنسورهای دما و رطوبت برای نظارت و جمع‌آوری مقادیر دما و رطوبت در داخل و خارج از خانه پرورش در زمان واقعی استفاده می‌شوند و داده‌های جمع‌آوری‌شده برای ذخیره و مدیریت به سرور ابری گزارش می‌شوند.کاربران می‌توانند داده‌های دما و رطوبت را به صورت آنلاین در زمان واقعی مشاهده کنند که دقیق‌تر و کارآمدتر است.با مقایسه دمای داخل و خارج از خانه، کاربران می توانند اقدامات به موقع برای کنترل دما و رطوبت را انجام دهند.

درخواست خود را مستقیماً برای ما ارسال کنید

سیاست حفظ حریم خصوصی چین کیفیت خوب مقره های نرده برقی تامین کننده. حق چاپ © 2020-2023 shanghaiterrui.com . تمامی حقوق محفوظ است.